Lorelai Vopičková a Marlon Lívanec oznamují....

27. 10. 2009 15:51:54
Hodiny bych se dokázala dívat na svůj oblíbený seriál Gilmorova děvčata, zejména díky postavě Lorelai Gilmorové, která má jazyk podobný poslednímu typu rychlopalného děla. Ale že bych ji až tak milovala, abych svoji vlastní dceru pojmenovala Lorelai, jako to provedla jedna nejmenovaná fanynka? A co se bude dít na svatbě, kde si Margarita Paroubková bude brát Nicholase Topolánka?

Víte, můj rodič je pragmatický tvor tvrdíc jedinou pravdu – ať si každej dělá co chce a staví se na hlavu a vodráží ušima, co je ti po něm – což s přibývajícím věkem shledávám jako jediné možné řešení pro zacyklené mezilidské vztahy, podivné kompromisy a televizní debaty ve studiu Václava Moravce.

Svět za dveřmi našeho bytu je mi jaksi cizí a bulvární zvěsti o prominentních dětech, natož jejich jménech, mě přinutí maximálně tak líně sklopit oči k podivným titulkům o jakýchsi Noemi Bursíkových, abych se aspoň jednou od srdce zasmála, i když vlastně nejhorší na tom je, že ani není čemu.

Když měla jedna moje kolegyně v úmyslu pojmenovat svoji dceru Habé s typicky českým příjmením Nováková, poklepala jsem si na čelo a dcera ve výsledku dostala jméno Tereza. Když jsem se doslechla, že jedna slečna pojmenovala doopravdy svoji dceru Lorelai po výše zmíněné postavě amerického seriálu ve víře, že ji DĚTI VE ŠKOLCE budou oslovovat „Rory“ jako je v seriálu oslovována Lorelai Gilmorová mladší, dlouhé hodiny jsem to probírala se svým kamarádem, se kterým jsme si vyměňovali vášnivé emaily plné zlovolných narážek a posměšků. Ani trochu se za to ale nestydím, protože dítě ve školce má problém říct byť jen i „rohlík“, natož „Lorelai“. Jak asi bude té dotyčné matce, až zjistí, že její dcera se ani neumí představit? Protože i pro můj skoro třicetiletý jazyk je problém smotat se s v ústech do diagonál a úhlopříček zapříčiněných podivnou kakofonií tak nezvyklého jména.

Nějak ale netuším, co si mám myslet o módě rádoby exotických jmen, která POKAŽDÉ v kombinaci s koncovkou -ová působí minimálně bizarně, rozhodně ne ale „hoch“, jak by si možná pyšný rodič přál. Noemi Bursíková a Margarita Paroubková budiž toho důkazem už i jen proto, že asociace po vyslovení této slepeniny evokují všechno možné, jen ne potěšení z krásného jména pro vymodlené dítě, jak tomu bývá zvykem u libozvučných asijských jmen, která svoje opodstatnění mají. Nquyen Phuong Thao mluví v takovém případě za vše. Abstraktně krásný vjem, jakým vůně trávy je, totiž koresponduje s její konkrétní křehkou asijskou krásou. U Margarity Paroubkové si dokážu maximálně tak představit jen dítě s bílými vlasy, solí za uchem a limetkou v ústech. Taková Noemi Bursíková se bude muset možná vyrovnat jenom s tím, že se zase někdo snažil být něčím extra. To i ten Nicholas Topolánek je na tom lépe, u něj to totiž aspoň tak netahá za uši.

Prý je dobrým každý den, kdy se člověk může něčemu zasmát.

Tak nevím.

Když si totiž rodič nevidí na špičku nosu, je to pro dítě akorát za trest.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Barbora Koukalová | úterý 27.10.2009 15:51 | karma článku: 44.16 | přečteno: 11376x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Liběna Hachová

Takový normální Velikonoční pondělí

Tradice a zvyky se vesnici od vesnice (a dům od domu!) liší. Chci-li napsat minireportáž z toho našeho pondělku, musím začít už den předem.

22.4.2019 v 15:53 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jana Majová

Předzahrádky - ženy ze sousedství

v životě to tak je. Jaký si to uděláme, takový to máme. A s každým přibývajícím dnem (pokud nám slouží zdraví) je to hmatatelnější.

22.4.2019 v 15:44 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Dát klukovi holčičí šaty

Příroda je právě mocná, mobil chvílemi taky. V něm na mě vyskočil článek - svůj fanklub pobouřila Charlize Theron, jak oblékla svého adoptovaného čtyřletého syna. On sám se identifikuje jako dívka. Něco nás pobuřuje víc než předky

22.4.2019 v 15:12 | Karma článku: 5.31 | Přečteno: 90 | Diskuse

Libuše Palková

Tušíte kde je střed Itálie?

S hledáním geografického středu a skutečného centra Apenninského poloostrova je to tak trochu jako s hledáním bodu G. Každý tvrdí že ví, kde to je, ale jejich názory se různí a tak to vypadá, že těch pravých středů je hned několik

22.4.2019 v 13:30 | Karma článku: 8.49 | Přečteno: 299 | Diskuse

Michal Pohanka

Lékaři ve spárech samolibosti a diletantství

Uplynul zhruba půlrok od chvíle, kdy jsem vypustil do éteru chytlavý článek Lékaři s arogancí bez hranic. Za ten čas jsem bohužel nashromáždil další neblahé zkušenosti s medicínskou kastou vyvolených.

22.4.2019 v 10:26 | Karma článku: 29.92 | Přečteno: 1338 | Diskuse
Počet článků 8 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2694
Přebarvená blondýna s nohama dlouhýma až na zem, která touží být celý život nechutně bohatou rentiérkou, odstěhovat se na Šalamounovy ostrovy a nikdy už nic nedělat.

Najdete na iDNES.cz